Vieste Maitake plus 60 cps

Maitake plus je doplněk stravy s vitamíny (C a B6), stopovými prvky (zinek a selen) s obsahem houby Maitake, lichořeřišnice a bazalky, vhodný pro posilnění imunitního systému.

Houba Maitake, česky nazývaná sírovec nebo trstnatec lupenitý (Grifola frondosa), pochází z Japonska, je rozšířená i v Americe a dokonce ji můžeme nalézt i v českých lesích. Doslovný překlad slova maitake z japonštiny je tančící houba.
Houba Maitake je bohatá na minerály, vitamíny B2, D2 a niacin, obsahuje vlákninu, polysacharidy (betaglukan, alfaglukan a další) a známé antioxidanty. V současné době je podrobována intenzivnímu vědeckému výzkumu. Je doporučována u pacientů s oslabenou imunitou, při únavě, k posílení energetického systému, při nespavosti, podrážděnosti a duševní vyčerpanosti.

Lichořeřišnice je jednoletá bylina, která obsahuje řadu látek (flavonoidy, apod.), samotnou účinnou látkou je glykosid glukotropaeolin – benzylglukosinolát. V tradičním lidovém léčitelství se jí připisují mnohé léčivé účinky – antibiotické, antibakteriální a antivirotické. Má pozitivní účinek při léčbě zánětů močového měchýře a při zánětech horních cest dýchacích.

Bazalka posvátná (Ocimum sanctum), jinak též tulsi, je adaptogenní bylina s imunomodulačním účinkem. Působí proti virům a bakteriím. Podporuje vykašlávání, má antidepresivní účinky, působí jako diuretikum. Mírní symptomy alergické rýmy i astmatu.

Aktivní látky: 6 kapslí / *RHP %
Lichořeřišnice 1000 mg / -
Vitamin C 1000 mg / 1250
Maitake extrakt 600 mg / 42
Bazalka extrakt 100 mg / -
Zinek 15 mg / 150
Vitamin B6 12 mg / 857
Selen 100 μg / 181

* RHP - denní referenční hodnota příjmu

Složení: lichořeřišnice větší prášek, vitamin C, maitake houba (trsnatec lupenitý) extrakt, bazalka koření extrakt, citrát zinečnatý, oxid křemičitý, vitamin B6 pyridoxin HCL, selenan sodný. Obal kapsle: želatinová tobolka, barvicí činidlo oxid titaničitý.

Dávkování: 6 kapslí denně (3 x 2 nebo 6 x 1), zapít dostatečným množstvím tekutiny.

Skladování: uchovávejte v suchu a chladu při teplotě do 25°C, mimo dosah přímého světla.

Upozornění: výrobek neslouží jako náhrada pestré stravy. Přípravek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.

Výrobce: Vieste group s.r.o., Heinemannova 2695/6, 160 00 Praha 6.

Vyrobeno v Německu.

Hmotnost obsahu: 34,2 g.

Doplněk stravy.

EAN: 8594192300069
PDK: 3434488